Dutch Grindcore Forum
https://www.grind-core.nl/

Cultureel Centrum Bar & Boos in Leiden met sluiting bedr
https://www.grind-core.nl/viewtopic.php?t=1418
Page 1 of 1

Author:  ronald [ Sun Feb 24, 2008 7:29 pm ]
Post subject:  Cultureel Centrum Bar & Boos in Leiden met sluiting bedr

Bar & Boos, plek voor menig grindcore show de afgelopen jaren wordt met sluiting bedreigd!

Na bijna drie jaar onderhandelen en voorbereiden is de legalisatie van de Vrijplaats Koppenhinksteeg in Leiden bijna afgerond. De verbouwingsplannen van de panden liggen klaar, de huurcontracten staan op het punt van ondertekenen. Toch heeft de verantwoordelijke VVD wethouder van Woensel op het allerlaatste moment een aanleiding gevonden om het legalisatieproces een pootje te lichten. Wanneer het college en Woonstichting Ons Doel het voor 18 maart niet eens worden over de financiële dekking van de renovatie, wil het college de in 2005 in gang gezette legalisering terugdraaien. Voor Cultureel Centrum Bar & Boos en de Linkse Kerk zal dit vrijwel direct sluiting betekenen.

Uiteraard laten we dit niet gebeuren, dit betekent aktie! Steun ons in de strijd voor het behoud van Bar & Boos en de overige initiatieven in de Koppenhinksteeg. Je kunt ons direct helpen door het ondertekenen van een petitie gericht aan het college en de gemeenteraad. Je kunt dit digitaal doen op de website van Eurodusnie. Hou het nieuws in de gaten want het zal niet bij deze petitie blijven!

Cultureel Centrum Bar & Boos

teken de petitie: http://eurodusnie.nl/index.php?option=c ... Itemid=338

Website Bar & Boos:
http://www.barenboos.org

Author:  noiseape [ Sun Feb 24, 2008 8:08 pm ]
Post subject: 

Getekend!

DOEN ALLEMAAL!!!

Author:  Rompestromper [ Sun Feb 24, 2008 8:15 pm ]
Post subject: 

ik ook.
ken het niet, maar cultuur moet open blijven!
(en wethouders moeten hun muil houden :P)

Author:  Maldy [ Sun Feb 24, 2008 9:44 pm ]
Post subject: 

Quote:
Getekend!

DOEN ALLEMAAL!!!
+1

Author:  IHATEHUMANITYRECORDS [ Sun Feb 24, 2008 10:16 pm ]
Post subject: 

mooie tent Bar & Boos! Ben er 1x geweest en zou er graag vaker willen komen in de toekomst. Ookal is het zo ontiegelijk ver weg!

Author:  VEMP [ Mon Feb 25, 2008 8:21 am ]
Post subject: 

Done

Author:  sickfuck [ Mon Feb 25, 2008 10:45 am ]
Post subject: 

verzonden

Author:  siggie [ Mon Feb 25, 2008 10:55 am ]
Post subject: 

Getekend. Frapant dat het weer iemand van de vvd moet zijn die roet in het eten gooit.

Author:  Necrobout [ Mon Feb 25, 2008 5:21 pm ]
Post subject: 

Getekend!!!

Author:  Aiiao [ Mon Feb 25, 2008 8:24 pm ]
Post subject: 

ook getekend!

Author:  Piertje [ Mon Feb 25, 2008 10:21 pm ]
Post subject: 

Uiteraard!

Author:  ronald [ Fri Mar 28, 2008 11:49 am ]
Post subject:  De heat is on! Slecht nieuws

Di. 1 april: Manifestatie voor Vrijplaats Koppenhinksteeg

Helaas is dit geen 1 april grap. De ontwikkelingen rond de legalisering van Vrijplaats Koppenhinksteeg in Leiden (thuisbasis van onder meer Bar en Boos, de Fabel van de Illegaal, Eurodusnie en de Hong Ying school) zijn de laatste tijd zeer snel gegaan. Het laatste woord uit de politiek: men wil de gehele legalisering, die in 2005 is ingezet, volledig afblazen. Er zou namelijk een onverwacht financieel tekort zijn. De vrijplaatsorganisaties zijn woedend, en organiseren op dinsdagavond 1 april, 19:00, een publieke manifestatie op het Stadhuisplein in Leiden, voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering.

Het hoge woord is er uit. Het Leidse College van Burgemeester en Wethouders heeft afgelopen dinsdag, 25 maart, een voorbereidingsbesluit genomen over Vrijplaats Koppenhinksteeg. Het college stelt de gemeenteraad voor de legalisatie van de vrijplaats te stoppen en de panden te verkopen aan de hoogste bieder.

Het college weigert met dit besluit verantwoordelijkheid te nemen voor een tekort op de exploitatiebegroting van circa drie ton. Het tekort is een gevolg van de belabberde staat waarin de monumentale panden verkeren en het herhaalde uitstel van de renovatie. Het college verlangt dat Ons Doel (de woningbouwvereniging die de panden zal opkopen) en de vrijplaatsorganisaties het tekort in zijn geheel voor hun rekening nemen.

Het college stelt dat de gemeente er de afgelopen maanden alles aan gedaan heeft om de legalisering doorgang te laten vinden. In werkelijkheid heeft het stadsbestuur echter alles gedaan om het legalisatieproces te torpederen.

Zo weigert het college een bestaande reservering uit het voormalige stadsvernieuwingsfonds, geoormerkt voor de Koppenhinksteeg, aan de renovatie van de vrijplaats te besteden. Deze rijkssubsidie dekt het hele veronderstelde tekort van ruim drie ton.

Daarnaast negeert het college een brief van woningstichting Ons Doel (12 maart jl.) waarin de corporatie verklaart, mede op basis van de door vrijplaats getoonde bereidheid een bescheiden huurverhoging te accepteren, mogelijkheden te zien om tot een verantwoorde exploitatie te komen.

Het college is kennelijk niet bereid deze mogelijkheden verder te verkennen en vraagt de gemeenteraad akkoord te gaan met hun voorstel het legalisatieproces af te blazen en de panden te verkopen aan de hoogste bieder. Als het aan het college ligt verrijzen er aan de Koppenhinksteeg binnenkort luxe appartementen.

Een dergelijk besluit zou echter indruisen tegen de besluitvorming rond de Koppenhinksteeg tot nu toe. De twee voorgaande colleges hebben toegezegd het voortbestaan van de vrijplaats te zullen waarborgen zonder daarbij een voorbehoud te maken ten aanzien van de financiering van de renovatie.

De vrijplaats houdt het college en de gemeenteraad dan ook aan de gedane toezeggingen en eist dat het legalisatiebesluit eindelijk wordt omgezet in daden. Hierin staat de vrijplaats niet alleen. De afgelopen weken hebben meer dan 1100 sympathisanten, waaronder veel mensen buiten Leiden, een brief gestuurd aan het college en raad met de oproep zich aan het legalisatiebesluit te houden.

Alle vrijwilligers in de vrijplaats voelen zich gesterkt door de steun voor hun initiatieven en willen daarvoor ook jullie bedanken. Zolang de toekomst van de vrijplaats ter discussie staat zullen de vrijwilligers uiteraard van zich laten horen en hopen daarbij weer te kunnen rekenen op jullie steun.

Wat kunnen jullie doen?

Kom dinsdag 1 april om 19.00 naar het Stadhuisplein. Dit is op 10 minuten lopen van het station. Deze avond is er een voor het publiek toegankelijke raadsvergadering. De Socialistische Partij heeft de toekomst van de vrijplaats op de agenda gezet. Voorafgaande aan de raadsvergadering organiseert de vrijplaats op het plein een korte manifestatie. Laat zien dat jullie de vrijplaats steunen en zorg dat je erbij bent! Na afloop van het gebeuren kan er nagepraat worden in ontmoetingsruimte de Linkse Kerk, Hooglandse kerkgracht 4.

Doe een donatie, groot of klein. Een gift kan worden gestort op rekeningnummer 9432856 t.n.v. Leids Weggeeffonds en o.v.v. “Vrijplaats Koppenhinksteeg blijft!” of worden achtergelaten bij de medewerkers van de ontmoetingsruimte.

Ook blijft het mogelijk een aan de gemeenteraad gerichte (digitale) steunbetuiging te tekenen. Kijk hiervoor op http://eurodusnie.nl/divers/petitie-teg ... ing-3.html

Author:  Paulus [ Wed May 21, 2008 9:41 am ]
Post subject: 

...'t ziet er niet best uit, maar zover is het nog niet!!

Leidsch Dagblad van vanmorgen:

"Raad akkoord met ontruimen Vrijplaats"

De Leidse gemeenteraad is in meerderheid akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders om Vrijplaats Koppenhinksteeg te ontruimen en te verkopen. Dat bleek dinsdagavond tijdens de raadscommissie ruimte en bereikbaarheid. Er is ook een meerderheid voor om in elk geval een aantal vrijplaatsorganisaties te helpen met het vinden van andere huisvesting.

De gemeente had het complex aan woningcorporatie Ons Doel willen verkopen voor een euro. Die zou het renoveren, de gebruikers zouden huur gaan betalen en de gemeente zou er maximaal 460.000 euro op toeleggen. Gebleken is, dat het ruim 3 ton duurder uitpakt.

Linkse Kerk, Weggeefwinkel, café Bar en Boos, sportschool en Fabel van de Illegaal moeten er wat de gemeente betreft nu uit. Deze gebruikers van het sinds 1969 (deels) gekraakte complex zullen naar alle waarschijnlijkheid naar de rechter stappen, zo meent wethouder Pieter van Woensel (VVD). Mocht de rechter groen licht geven voor ontruiming, dan is dat niet per se het einde van de activiteiten die nu in de Vrijplaats worden gehouden. Vooral de Weggeefwinkel en de Fabel van de Illegaal kunnen rekenen op steun van de gemeente bij het vinden en eventueel deels bekostigen van nieuwe huisvesting.

In 2005 leek er een eind te komen aan de jarenlange illegale situatie in de Koppenhinksteeg. Het college, de gemeenteraad en de wijkvereniging stemden in met legalisatie van de Vrijplaats. De situatie escaleerde echter toen de vrijplaatsgebruikers een jaar later de ramen blindeerden en een verbouwing uitvoerden waarbij aan de Hooglandse Kerkgracht niet langer de ingang van Weggeefwinkel zat, maar café De Linkse Kerk de deuren opende. Het is vooral tegen die horeca dat de wijkvereniging ageert.

Page 1 of 1 All times are UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/